BESZÁMOLÓK, EREDMÉNYEK

ISKOLÁNK MATEMATIKÁBAN TEHETSÉGES TANULÓI

MATEK 2019

            Iskolánk matematikában tehetséges tanulói február és március folyamán több matematika versenyen vettek részt, amelyekre a tanév elejétől folyamatosan készültek, és kitűnő eredményeket értek el.

            A Brenyó Mihály Pontszerző Matematikaverseny a III-IV. osztályosokat szólítja meg, melynek megyei döntőjére azok a diákok kapnak meghívást, akik előzetesen négy forduló levelezős feladatait megoldják. Iskolánkat Bán Krisztián és Jakab Nóra IV. A. osztályos tanulók képviselték a megyei megmérettetésen, ahol kitűnően szerepeltek. Jakab Nóra III. helyezést ért el, Bán Krisztián dicséretben részesült.

A Bonifert Domonkos Nemzetközi Matematikaverseny a III-VIII. osztályosok versenye, akik négy levelezős forduló megoldása után juthatnak el a Szegeden megszervezett döntőre. Iskolánkat az idén Bán Krisztián, Jakab Nóra IV. A. osztályos, Kaján Botond VII. B. osztályos, valamint Tóth Zsófia VIII. A. osztályos tanulók képviselik.

A Zrínyi Ilona Nemzetközi Matematikaverseny megyei fordulóján is jól teljesítettek diákjaink: a IV. A. osztályból Bán Krisztián II. helyezést ért el, Jakab Nóra dicséretben részesült, a VIII. A. osztályos Tóth Zsófia szintén dicséretet szerzett.

A Kenguru Matematikaverseny IV-VIII. osztályosoknak szóló versenyére iskolánk 65 tanulója nevezett be, akik közül a legmagasabb pontszámot Bán Krisztián és Jakab Nóra IV. A. osztályos tanulók érték el.

A VIII. A. osztályos Tóth Zsófia a II. Országos Magyar Matematika Olimpia megyei szakaszán II. helyezést ért el, részt vett az országos döntőn, ahol dicséretben részesült, és meghívást kapott a nemzetközi döntőre.

            Felkészítő pedagógusok:

                        Füleki Katalin tanítónő

                        Balog Katalin matematika szakos tanárnő

                        Istók Éva matematika szakos tanárnő

            Mindannyiuknak gratulálunk és további sok sikert kívánunk!