BESZÁMOLÓK, EREDMÉNYEK

ISKOLÁNK NÉPDALÉNEKESEI

2019. október 5-én került sor a sepsiszentgyörgyi Eufónia Kulturális Egyesület szervezésében a XVIII. Tiszta Forrás megyei rangú Népdalvetélkedőre, melyen iskolánkból 10 tanuló vett részt: Hodor Hanna, Kelemen Hanna-Dorka, Kónya Szabolcs, Mihály Anett, Nyircsa Dorka, Vojna Panna az EK A. osztályból, Pap Anna az I. A., Székely Gréta az I. B. osztályból, Barta Anett a IV. B., valamint Finta Fruzsina az V. A. osztályból.

A verseny magas színvonalát jelzi, hogy az előkészítő, első és másodikos tanulók 5, a III-V. osztályos gyerekek 10, míg az VI-XII.-es diákok 20 népdallal készülnek a megmérettetésre, melyből egyet szabadon választanak, egyet pedig a zsűri kérésére adnak elő. A nagyon erős mezőnyben iskolánk diákjai kitűnően szerepeltek, tíz résztvevőből hét díjazott volt:

Mihály Anett – I. díj

Kónya Szabolcs – II. díj

Kelemen Hanna-Dorka – III. díj

Hodor Hanna – dicséret

Székely Gréta – II. díj

Pap Anna – III. díj

Finta Fruzsina –  II. díj

A IV-XII. osztályosok díjazottjai meghívást kaptak a székelyföldi döntőre, amelyre 2020 tavaszán kerül sor. Ezen a versenyen Kovászna, Hargita és Maros megye legtehetségesebb népdalénekesei vesznek részt, és ismét megcsillogtathatják tehetségüket. A döntő helyszínéről később értesítenek a szervezők.

Iskolánkat Finta Fruzsina képviseli majd a regionális döntőn.

Szeretettel gratulálunk a bátor kiállásért és a szép éneklésért!

Füleki Katalin tanítónő, EK. A. osztály

A csapat

Balról jobbar: Kelemen Hanna-Dorka, Barta Anett, Nyircsa dorka, Hodor Hanna, Kónya Szabolcs

Székely Gréta, Pap Anna

Barta Anett, Finta Fruzsina